7 DUNBAR

Sa (9/07-1/03) -12/26
Route 007
Block 007 036
Find bus
StopTime
50688 Nanaimo Station @ Bay 323:29
50715 Northbound Nanaimo St @ E 22 Ave23:30
50716 Northbound Nanaimo St @ E 20 Ave23:30
50717 Northbound Nanaimo St @ E 17 Ave23:31
50718 Northbound Nanaimo St @ S Grandview Hwy23:32
50719 Northbound Nanaimo St @ N Grandview Hwy23:32
50720 Northbound Nanaimo St @ E 11 Ave23:33
50721 Northbound Nanaimo St @ E Broadway23:34
50722 Northbound Nanaimo St @ E 6th Ave23:34
50723 Northbound Nanaimo St @ E 4th Ave23:35
50724 Northbound Nanaimo St @ E 1st Ave23:36
50725 Northbound Nanaimo St @ Grant St23:37
50726 Northbound Nanaimo St @ Charles St23:38
50727 Northbound Nanaimo St @ Napier St23:38
50729 Northbound Nanaimo St @ E Pender St23:40
50735 Northbound Nanaimo St @ E Hastings St23:40
50736 Northbound Nanaimo St @ Pandora St23:41
50493 Westbound Dundas St @ N Garden Dr23:42
50494 Westbound Dundas St @ N Templeton Dr23:43
50495 Westbound Dundas St @ Wall St23:43
50496 Westbound Powell St @ Victoria Dr23:44
50508 Westbound Powell St @ Commercial Dr23:45
50509 Westbound Powell St @ Woodland Dr23:46
61930 Westbound Powell St @ Clark Dr23:47
50512 Westbound Powell St @ Glen Dr23:48
50513 Westbound Powell St @ Hawks Ave23:49
50514 Westbound Powell St @ Heatley Ave23:50
50515 Westbound Powell St @ Jackson Ave23:51
50516 Westbound Powell St @ Gore Ave23:52
50229 Southbound Main St @ E Hastings St23:53
61518 Westbound E Pender St @ Main St23:53
50091 Westbound W Pender St @ Carrall St23:55
50093 Westbound W Pender St @ Abbott St23:55
50094 Westbound W Pender St @ Hamilton St23:57
50095 Westbound W Pender St @ Richards St23:57
50096 Westbound W Pender St @ Granville St23:58
58321 Southbound Howe St @ Dunsmuir St23:59
54830 Southbound Howe St @ W Georgia St24:00
54831 Southbound Howe St @ Robson St24:00
54832 Southbound Howe St @ Nelson St24:02
61522 Southbound Howe St @ Davie St24:03
50537 Westbound W Cloverleaf @ Granville St24:09
50578 Westbound W 4th Ave @ Fir St24:09
50579 Westbound W 4th Ave @ Burrard St24:11
50580 Westbound W 4th Ave @ Maple St24:12
50581 Westbound W 4th Ave @ Arbutus St24:12
58299 Westbound W 4th Ave @ Vine St24:13
50583 Westbound W 4th Ave @ Balsam St24:14
50584 Westbound W 4th Ave @ Trafalgar St24:15
50585 Westbound W 4th Ave @ Macdonald St24:16
50586 Westbound W 4th Ave @ Bayswater St24:17
50587 Westbound W 4th Ave @ Balaclava St24:17
50588 Westbound W 4th Ave @ Blenheim St24:18
50589 Westbound W 4th Ave @ Collingwood St24:19
50355 Southbound Alma St @ W 4th Ave24:21
50356 Southbound Alma St @ W 6th Ave24:21
50357 Southbound Alma St @ W 10 Ave24:22
50359 Southbound Alma St @ W 12 Ave24:23
50360 Southbound Dunbar Diversion @ W 14 Ave24:24
50361 Southbound Dunbar St @ W 15 Ave24:24
50362 Southbound Dunbar St @ W 17 Ave24:25
50363 Southbound Dunbar St @ W 19 Ave24:26
50364 Southbound Dunbar St @ W 21 Ave24:27
50365 Southbound Dunbar St @ W 23 Ave24:27
50366 Southbound Dunbar St @ W King Edward Ave24:28
50367 Southbound Dunbar St @ W 27 Ave24:29
50368 Southbound Dunbar St @ W 29 Ave24:30
50369 Southbound Dunbar St @ W 31 Ave24:30
50370 Southbound Dunbar St @ W 33 Ave24:31
50371 Southbound Dunbar St @ W 35 Ave24:32
50373 Southbound Dunbar St @ W 39 Ave24:33
50737 Dunbar Loop @ Bay 1 (Drop off only)24:34
50640 Dunbar Loop @ Bay 2 (No service)24:35