7 DUNBAR

Sa (9/07-1/03) -12/26
Route 007
Block 007 032
Find bus
StopTime
50688 Nanaimo Station @ Bay 323:50
50715 Northbound Nanaimo St @ E 22 Ave23:51
50716 Northbound Nanaimo St @ E 20 Ave23:51
50717 Northbound Nanaimo St @ E 17 Ave23:52
50718 Northbound Nanaimo St @ S Grandview Hwy23:53
50719 Northbound Nanaimo St @ N Grandview Hwy23:53
50720 Northbound Nanaimo St @ E 11 Ave23:54
50721 Northbound Nanaimo St @ E Broadway23:55
50722 Northbound Nanaimo St @ E 6th Ave23:55
50723 Northbound Nanaimo St @ E 4th Ave23:56
50724 Northbound Nanaimo St @ E 1st Ave23:57
50725 Northbound Nanaimo St @ Grant St23:58
50726 Northbound Nanaimo St @ Charles St23:59
50727 Northbound Nanaimo St @ Napier St23:59
50729 Northbound Nanaimo St @ E Pender St24:01
50735 Northbound Nanaimo St @ E Hastings St24:01
50736 Northbound Nanaimo St @ Pandora St24:02
50493 Westbound Dundas St @ N Garden Dr24:03
50494 Westbound Dundas St @ N Templeton Dr24:04
50495 Westbound Dundas St @ Wall St24:04
50496 Westbound Powell St @ Victoria Dr24:05
50508 Westbound Powell St @ Commercial Dr24:06
50509 Westbound Powell St @ Woodland Dr24:07
61930 Westbound Powell St @ Clark Dr24:08
50512 Westbound Powell St @ Glen Dr24:09
50513 Westbound Powell St @ Hawks Ave24:10
50514 Westbound Powell St @ Heatley Ave24:11
50515 Westbound Powell St @ Jackson Ave24:12
50516 Westbound Powell St @ Gore Ave24:13
50229 Southbound Main St @ E Hastings St24:14
61518 Westbound E Pender St @ Main St24:14
50091 Westbound W Pender St @ Carrall St24:16
50093 Westbound W Pender St @ Abbott St24:16
50094 Westbound W Pender St @ Hamilton St24:18
50095 Westbound W Pender St @ Richards St24:18
50096 Westbound W Pender St @ Granville St24:19
58321 Southbound Howe St @ Dunsmuir St24:20
54830 Southbound Howe St @ W Georgia St24:21
54831 Southbound Howe St @ Robson St24:21
54832 Southbound Howe St @ Nelson St24:23
61522 Southbound Howe St @ Davie St24:24
50537 Westbound W Cloverleaf @ Granville St24:30
50578 Westbound W 4th Ave @ Fir St24:30
50579 Westbound W 4th Ave @ Burrard St24:32
50580 Westbound W 4th Ave @ Maple St24:33
50581 Westbound W 4th Ave @ Arbutus St24:33
58299 Westbound W 4th Ave @ Vine St24:34
50583 Westbound W 4th Ave @ Balsam St24:35
50584 Westbound W 4th Ave @ Trafalgar St24:36
50585 Westbound W 4th Ave @ Macdonald St24:37
50586 Westbound W 4th Ave @ Bayswater St24:38
50587 Westbound W 4th Ave @ Balaclava St24:38
50588 Westbound W 4th Ave @ Blenheim St24:39
50589 Westbound W 4th Ave @ Collingwood St24:40
50355 Southbound Alma St @ W 4th Ave24:42
50356 Southbound Alma St @ W 6th Ave24:42
50357 Southbound Alma St @ W 10 Ave24:43
50359 Southbound Alma St @ W 12 Ave24:44
50360 Southbound Dunbar Diversion @ W 14 Ave24:45
50361 Southbound Dunbar St @ W 15 Ave24:45
50362 Southbound Dunbar St @ W 17 Ave24:46
50363 Southbound Dunbar St @ W 19 Ave24:47
50364 Southbound Dunbar St @ W 21 Ave24:48
50365 Southbound Dunbar St @ W 23 Ave24:48
50366 Southbound Dunbar St @ W King Edward Ave24:49
50367 Southbound Dunbar St @ W 27 Ave24:50
50368 Southbound Dunbar St @ W 29 Ave24:51
50369 Southbound Dunbar St @ W 31 Ave24:51
50370 Southbound Dunbar St @ W 33 Ave24:52
50371 Southbound Dunbar St @ W 35 Ave24:53
50373 Southbound Dunbar St @ W 39 Ave24:54
50737 Dunbar Loop @ Bay 1 (Drop off only)24:55
50640 Dunbar Loop @ Bay 2 (No service)24:56