7 DUNBAR

Sa (9/07-1/03) -12/26
Route 007
Block 007 034
Find bus
StopTime
50688 Nanaimo Station @ Bay 322:29
50715 Northbound Nanaimo St @ E 22 Ave22:30
50716 Northbound Nanaimo St @ E 20 Ave22:30
50717 Northbound Nanaimo St @ E 17 Ave22:31
50718 Northbound Nanaimo St @ S Grandview Hwy22:32
50719 Northbound Nanaimo St @ N Grandview Hwy22:32
50720 Northbound Nanaimo St @ E 11 Ave22:33
50721 Northbound Nanaimo St @ E Broadway22:34
50722 Northbound Nanaimo St @ E 6th Ave22:34
50723 Northbound Nanaimo St @ E 4th Ave22:35
50724 Northbound Nanaimo St @ E 1st Ave22:36
50725 Northbound Nanaimo St @ Grant St22:37
50726 Northbound Nanaimo St @ Charles St22:38
50727 Northbound Nanaimo St @ Napier St22:38
50729 Northbound Nanaimo St @ E Pender St22:40
50735 Northbound Nanaimo St @ E Hastings St22:40
50736 Northbound Nanaimo St @ Pandora St22:41
50493 Westbound Dundas St @ N Garden Dr22:42
50494 Westbound Dundas St @ N Templeton Dr22:43
50495 Westbound Dundas St @ Wall St22:43
50496 Westbound Powell St @ Victoria Dr22:44
50508 Westbound Powell St @ Commercial Dr22:45
50509 Westbound Powell St @ Woodland Dr22:46
61930 Westbound Powell St @ Clark Dr22:47
50512 Westbound Powell St @ Glen Dr22:48
50513 Westbound Powell St @ Hawks Ave22:49
50514 Westbound Powell St @ Heatley Ave22:50
50515 Westbound Powell St @ Jackson Ave22:51
50516 Westbound Powell St @ Gore Ave22:52
61074 Southbound Main St @ Powell St22:52
50229 Southbound Main St @ E Hastings St22:53
61518 Westbound E Pender St @ Main St22:53
50091 Westbound W Pender St @ Carrall St22:55
50093 Westbound W Pender St @ Abbott St22:55
50094 Westbound W Pender St @ Hamilton St22:57
50095 Westbound W Pender St @ Richards St22:57
50096 Westbound W Pender St @ Granville St22:58
58321 Southbound Howe St @ Dunsmuir St22:59
54830 Southbound Howe St @ W Georgia St23:00
54831 Southbound Howe St @ Robson St23:01
54832 Southbound Howe St @ Nelson St23:02
61522 Southbound Howe St @ Davie St23:03
50537 Westbound W Cloverleaf @ Granville St23:10
50578 Westbound W 4th Ave @ Fir St23:11
50579 Westbound W 4th Ave @ Burrard St23:12
50580 Westbound W 4th Ave @ Maple St23:13
50581 Westbound W 4th Ave @ Arbutus St23:14
58299 Westbound W 4th Ave @ Vine St23:15
50583 Westbound W 4th Ave @ Balsam St23:16
50584 Westbound W 4th Ave @ Trafalgar St23:17
50585 Westbound W 4th Ave @ Macdonald St23:18
50586 Westbound W 4th Ave @ Bayswater St23:19
50587 Westbound W 4th Ave @ Balaclava St23:20
50588 Westbound W 4th Ave @ Blenheim St23:21
50589 Westbound W 4th Ave @ Collingwood St23:22
50355 Southbound Alma St @ W 4th Ave23:24
50356 Southbound Alma St @ W 6th Ave23:24
50357 Southbound Alma St @ W 10 Ave23:25
50359 Southbound Alma St @ W 12 Ave23:26
50360 Southbound Dunbar Diversion @ W 14 Ave23:27
50361 Southbound Dunbar St @ W 15 Ave23:27
50362 Southbound Dunbar St @ W 17 Ave23:28
50363 Southbound Dunbar St @ W 19 Ave23:29
50364 Southbound Dunbar St @ W 21 Ave23:30
50365 Southbound Dunbar St @ W 23 Ave23:30
50366 Southbound Dunbar St @ W King Edward Ave23:31
50367 Southbound Dunbar St @ W 27 Ave23:32
50368 Southbound Dunbar St @ W 29 Ave23:33
50369 Southbound Dunbar St @ W 31 Ave23:33
50370 Southbound Dunbar St @ W 33 Ave23:34
50371 Southbound Dunbar St @ W 35 Ave23:35
50373 Southbound Dunbar St @ W 39 Ave23:36
50737 Dunbar Loop @ Bay 1 (Drop off only)23:37
50640 Dunbar Loop @ Bay 2 (No service)23:38